Jak się uczyć angielskiego w wakacje

Wakacje to czas na odpoczynek i relaks. Większość z nas wtedy wyjeżdża, podróżuje lub … zostaje w domu, aby nadgonić domowe zaległości.

Wakacje to też idealny moment aby zająć się nauką języka angielskiego. Są różne sposoby na naukę, a oto najlepsze wybrane przeze mnie:

  1. Kurs językowy za granicą

Musiałam ten punkt umieścić na pierwszym miejscu, ponieważ daje najlepsze i najszybsze efekty. Bycie w środowisku anglojęzycznym jest czymś, co zmusza nas do mówienia, słuchania i myślenia w obcym języku niemalże 24h na dobę. Taki kurs może być równie przyjemny ze względu na możliwość zwiedzania, poznawania innej kultury, jak i również próbowania nowych smaków.

2. Oglądanie i słuchanie programów zagranicznych

Jest to bardzo prosta forma aby się osłuchać z językiem. Daje możliwość poznania „melodii” obcego dla nas języka. Jest to również rewelacyjny sposób na powtarzanie słów i zwrotów wcześniej już nauczonych.

Mam oczywiście swoje ulubione programy:

-talent shows (America’s Got Talent)

-programy kulinarne (Jamie Oliver, Nigella)  i wnętrzarskie (Extreme Makover)

-seriale (Desperate Housewives, Hause of Cards)

-podcasty (Business English Pod)

3. Używanie aplikacji

Aplikacje są o tyle fajne że możemy ich używać w każdym miejscu i czasie (w drodze do pracy, czy na wakacje, jedząc śniadanie lub tuż przed pójściem spać) Jest mnóstwo różnych aplikacji wspomagających naukę kilka z nich które są najbardziej warte uwagi to:

-Quizlet

-FluentU

-Memrise

-English Idioms Illustrated

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.