Jak szybko nauczyć się angielskich słówek?

Słówka są najistotniejszym elementem języka obcego, który trzeba bezwzględnie opanować.

english worlds

W nauce języka obcego najważniejsza jest systematyczność i cierpliwość. Poświęcając tylko pół godziny każdego dnia osiągniemy większe efekty niż gdybyśmy na nauce spędzali kilka godzin, ale nieregularnie.

Im większy kontakt mamy z danym językiem, nawet jeśli na początku go nie rozumiemy, tym lepiej. Chcąc efektywnie nauczyć się słówek angielskich powinniśmy czytać, oglądać i słuchać po angielsku, aby przyzwyczajać mózg do myślenia w tym języku.
Warto porozwieszać wokół siebie fiszki ze słówkami, które zdecydowanie nie chcą się zapamiętać.
Ciekawym pomysłem jest również metoda wolnych skojarzeń nosząca nazwę keyword technique.
Jest to porównanie obcego słowa do podobnego w brzmieniu lub wyglądzie innego, znanego nam pojęcia, by wywołane skojarzenie ułatwiło najpierw zapamiętanie, a potem przywołanie go w razie potrzeby natychmiastowego użycia.

Dla przykładu:

Słówko PLUM (śliwka) – możemy wyobrazić sobie śliwkę, która z głośnym pluskiem wpada do kompotu.

Słówko FRAUD (oszust) – możemy wyobrazić sobie oszusta, który został przyłapany na defraudowaniu pieniędzy.

Słówko ARRIVAL (przyjazd) – wyobrażamy sobie strasznego rywala, który przyjeżdża pod nasz dom.