Jak ważny jest angielski dla firm?

Czy nauczanie języka angielskiego w firmie to tylko fanaberia? Czy może w dzisiejszych czasach jest to konieczność?

angielski dla firmAngielski biznesowy w firmie dwudziestego pierwszego wieku jest zjawiskiem tak popularnym, że chyba już nikogo nie dziwi ta konieczność. Przy naborze nowych pracowników trudno już znaleźć firmę, która nie wymagałaby od nich znajomości języka obcego. Natomiast dla osób stale pracujących w firmie organizowane są kursy mające na celu podwyższenie ich poziomu znajomości języka.

Czy takie postępowanie jest ważne dla firm? Oczywiście, ponieważ wiele działań firmy jest zależne właśnie od znajomości języka angielskiego. Współpraca z międzynarodowymi kontrahentami, bycie na bieżąco z osiągnięciami zagraniczych technologii, wchodzenie firm zagranicznych na rynek polski – to tylko kilka rzeczy, w których bez angielskiego nic nie udałoby się zdziałać.

Między innymi z tego powodu firmy wymagają od swoich pracowników w sposób obligatoryjny umiejętności posługiwania się językiem angielskim, co najmniej w stopniu komunikatywnym.