Kiedy zacząć uczyć się języka obcego?

Czasem może się wydawać, że nauka obcego języka ma sens dopiero w momencie, kiedy człowiek zaczyna rozumieć znaczenie słów. Nic bardziej mylnego –

child-with-learn-letter-blocks

– im wcześniej zaczniemy ‘podrzucać’ dziecku słówka w obcym języku tym łatwiej będzie mu opanować język.
Przede wszystkim dlatego, że małe dziecko chłonie świat niczym gąbka, uczy się języka obcego w taki sam sposób, jak tego ojczystego. Dziecko nie tłumaczy sobie słów na język ojczysty, ono je rozpatruje jedynie pod kątem znaczeniowym.

To właśnie w najwcześniejszym okresie swojego życia dziecko uczy się najwięcej: słucha, obserwuje, a potem naśladuje. Warto więc właśnie wtedy jak najwięcej do dziecka mówić, nawet we wszystkich językach jakie znamy, włączać bajki i podsuwać książeczki w obcym języku, zapisać na kurs języka:)
Taka niewymuszona nauka jest łatwa, przyjemna, a do tego szybka i trwała.

Też macie podobne odczucia na temat efektywnej nauki języka obcego?