Konwersacja w biznesie

W obecnym świecie, w którym granice pomiędzy krajami, a nawet kontynentami ulegają zatarciu dzięki stale rozwijającej się technologii, znajomość języka angielskiego jest umiejętnością niezbędną. Zwłaszcza, kiedy praca wymaga kontaktu z zagranicznymi kontrahentami lub współpracownikami..

konwersacja w biznesieKorespondecja, najczęściej za pośrednictwem poczty elektronicznej, wymaga znajomości podstawowych zasad i reguł oraz zwrotów grzecznościowych. Ich opanowanie nie powinno stanowić problemu, jeśli zostaną odpowiednio zaprezentowane i przekazane – najlepiej w czasie zajęć z lektorem.

Konwersacja w języku obcym również może sprawiać problemy, zwłaszcza na początku. Dlatego zanim zacznie się rozmowy biznesowe z klientami, dobrze jest przećwiczyć je z lektorem lub native speakerem na zajęciach, gdzie każdy błąd może zostać przez nauczyciela zauważony i wyjaśniony.