Nauka angielskiego w majówkę

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym spędzając miły weekend i jednocześnie samodzielnie ćwicząc angielski? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów.

1. ODKRYWANIE
Wybierzcie się w zupełnie nowe dla was okolice, gdzie nigdy wcześniej nie byliście. Wcale nie musi to być drugi koniec Polski. Wystarczy inna dzielnica czy miejscowość. A będąc już na miejscu wszystkie nowe rzeczy określajcie angielskimi słowami.
To, czego nie potraficie dokładnie nazwać, opisujcie. Ewentualnie zróbcie listę i nieznane słowa sprawdźcie po powrocie do domu.

2. ANGIELSKI PIKNIK
Umówcie się większą grupą znajomych na piknik i ustalcie, że w czasie jego trwania porozumiewacie się tylko w języku angielskim. Nie róbcie żadnych wyjątków, bo tylko wtedy osiągniecie zamierzone rezultaty.

3. ZOSTAŃ PRZEWODNIKIEM
Jest wiele portali łączących kraje między sobą. Załóż konto na jednej z takich stron, zaoferuj nocleg w swoim mieszkaniu, oprowadź gościa po zakątkach swojego miasta, a w zamian za to najprawdopodobniej będziesz mógł odwiedzić jego kraj. Masz tutaj czysty zysk: miłe spędzenie czasu, rozwijanie znajomości angielskiego oraz darmowy nocleg za granicą.

4. SPONTANICZNY WYJAZD
Żyjemy w czasach, kiedy bilety lotnicze (nawet zagraniczne) można kupić za bardzo niskie kwoty. Jeśli wpadnie Ci w oko taka okazja, nie przegap jej. Leć, zwiedzaj, oglądaj świat, poznawaj ludzi – to jedne z najcenniejszych i najbardziej wartościowych doświadczeń, jakie możemy w życiu zdobywać.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.