Nauka poprzez zabawę

To jedna z najbardziej efektywnych metod nauczania. Dodatkowo sprawdza się nie tylko u dzieci, ale również w przypadku dorosłych. Jak?

nauka poprzez zabawe

-Nauka poprzez oglądanie filmów.
Jakiś czas temu już o tym pisaliśmy – filmy oglądane w języku angielskim (bez polskiego lektora i napisów) doskonale szkolą znajomosć języka. Nie tylko doskonalą w szybkości rozumienia i wyciągania sensu z wypowiedzi, ale również powiększają zasób słownictwa.

– Nauka poprzez czytanie książek.
Dla wielbicieli wieczorów z dobrą książką to idealne rozwiązanie na połączenie przyjemności czytania z efektywnością nauki języka obcego.

– Nauka poprzez tłumaczenie słów piosenek.
Polecamy tłumaczenie tekstów swoich ulubionych wykonawców lub najnowszych czy ponadczasowych hitów, które 'niby wiemy o czym opowiadają, ale jakość nigdy nie wsłuchiwaliśmy się w słowa'. Jest to klasyczny przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym.

-Nauka poprzez aplikacje.
W dobie smartfonów aplikacje pomagające w szlifowaniu znajomości jezyka to podstawa. Powodują, że nauka przestaje być nudna, a staje się ciekawą rozrywką. Twórcy aplikacji prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych systemów, co gwarantuje, że ta dziedzina będzie miała nam jeszcze dużo do zaoferowania.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.