Podcasty i nauka języka angielskiego

Podcasty opanowały sieć i jest to fakt niezaprzeczalny. Z każdej strony dochodzą głosy o ich sile i wartości.  Czy można je wykorzystać do nauki języka obcego?


Podcasty, czyli audycje umieszczane w Internecie w formie plików mp3, które są możliwe do pobrania i odsłuchania w każdej wolnej chwili. Swoją nazwę wzięły od zbitka słów: ‘pod’ (od słówka iPod) i cast (od broadcast – transmisja, przekaz). Można by powiedzieć, że nic to nowego, że takie pliki dostępne są w sieci nie od dziś.
Co zatem wyróżnia podcasty i dlaczego stały się one tak popularne? Niewątpliwe jest to wynikiem sposobu dystrybucji. Wystarczy zalogować się na odpowiedniej stronie lub pobrać aplikację, wybrać interesujące dziedziny i… słuchać. Dzięki temu zostaje pominięty cały proces przeszukiwania sieci, a tym samym zaoszczędzony czas poszukującego, który może przeznaczyć na słuchanie.

Tematyka podcastów jest tak szeroka jak tylko można sobie zamarzyć. Można w nich znaleźć informacje z różnych dyscyplin: polityki, historii, technologii, kultury, jedzenia, wydarzeń ze świata itp. Oczywiście nie brak też tych służących celom edukacyjnym, jak: nauka grafiki komputerowej, poprawnego kręcenia filmów video, czy przede wszystkim nauce języków.

Grzechem byłoby nie wykorzystanie podcastów do pogłębiania swojej znajomości języka obcego. Przecież wystarczy tylko … założyć słuchawki i wcisnąć ‘play’. W samochodzie, w tramwaju, na spacerze, przy porannym joggingu, w trakcie gotowania, prasowania, odkurzania, nawet w pracy.

Ciekawe podcasty możecie znaleźć: tu, tu czy tu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.