Karnawał w Londynie

Każdego roku Londyn ożywa poddając się dźwiękom, zapachom i smakom największego ulicznego festiwalu organizowanego na europejskich ulicach.

Ponad pół wieku temu w dniu 30 stycznia 1959 roku odbył się pierwszy karaibski karnawał w Anglii. Jego celem była integracja Londyńczyków z afroamerykańskimi imigrantami napływającymi z Karaibów.

W 1963 roku termin karnawału został przeniesiony na sierpień i wyszedł na ulice londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Obecnie karnawał jest dwudniową, kolorową i pełną zabawy paradą, podczas której oprócz muzyki i tańców, uczestnicy mogą spróbować karaibskich specjałów takich jak kurczak curry, owoce mango, kokosy czy smażone banany.

Najciekawszą częścią karnawału jest wielka parada. Bierze w niej udział kilkadziesiąt grup ludzi ubranych w barwne stroje i kostiumy (ozdobione cekinami, koralikami, piórami itp.) tańczących w rytm tradycyjnej karaibskiej muzyki.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.